Transport całopojazdowy

W przypadku dużych ładunków o niestandardowych gabarytach, jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych jest transport całopojazdowy. Jako przedsiębiorstwo spedycyjne z wieloletnim stażem na rynku, posiadamy bogate doświadczenie w organizacji procesów spedycyjnych w oparciu o właśnie taką formę przewozów. Transporty całopojazdowe znajdują zastosowanie przy realizacji różnorodnych dostaw, a relatywnie niski koszt oraz możliwość uproszczenia procedur logistycznych czynią je coraz powszechniej wykorzystywanym sposobem na szybki i sprawny dowóz najbardziej różnorodnych asortymentów. Nasza oferta w zakresie spedycji całopojazdowej adresowana jest do przedsiębiorstw z różnych obszarów gospodarki, a ekspercka wiedza i bogaty dorobek pozwalają nam realizować powierzone usługi w sposób kompleksowy i w pełni profesjonalny. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz poznania szerokiej gamy korzyści, jakie generuje wybór tej formy realizacji dostaw.

Czym jest transport całopojazdowy?

Poprzez całopojazdowy transport ładunków (FTL – full truck load) należy rozumieć rodzaj usługi transportowej polegającej na wynajmie całego samochodu wyłącznie na potrzeby jednego przedsiębiorstwa. Taka forma spedycji bardzo dobrze sprawdza się w przypadku dużych ładunków, niestandardowych gabarytów czy zróżnicowanego asortymentu. Może zostać zlecona zarówno na terenie danego kraju, jak i w opcji przewozu międzynarodowego. Innymi słowy – w logistyce całopojazdowej klient płaci za całość wynajmowanej powierzchni pojazdu, bez konieczności dzielenia jej z innymi podmiotami.

Co wyróżnia transport całopojazdowy

Istotą takiej formy realizacji dostaw jest wygoda i niezależność zleceniodawcy. Możliwość zamówienia przez Klienta ciężarówki „na wyłączność” pozwala znacząco usprawnić przebieg całej operacji logistycznej. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż często nie chodzi nawet o faktyczne załadowanie 100% powierzchni samochodu własnym ładunkiem. Znacznie ważniejszy jest komfort, jaki daje możliwość swobodnego gospodarowania dostępną przestrzenią załadunkową. Wykonywanie tego rodzaju dostaw wiąże się z bezpośrednim dotarciem transportowanego ładunku do odbiorcy końcowego – bez konieczności wykonywania postojów czy rozładunków po drodze. Dzięki temu przewóz wykonywany ciężarówką na wyłączność można wykonać znacznie szybciej niż tradycyjny, samochodowy. Choć przy transportach drobnicowych wynajmowanie całego samochodu może wydawać się niezbyt ekonomiczne, w przypadku niektórych ładunków o szczególnej wartości taka forma spedycji jest jak najbardziej wskazana. Mowa tu m.in. o towarach posiadających szczególną wartość, kruchych czy wymagających zapewnienia specjalnych warunków przewozowych.

Bezpieczeństwo i szybkość dostaw

Jednym z kluczowych powodów, dla których wielu Klientów stawia na spedycję z wykorzystaniem całości powierzchni załadunkowej, jest bezpieczeństwo ładunku. Przy transportach łączonych, ryzyko uszkodzenia paczek podczas częściowych rozładunków, przekładania czy przeładowywania jest znacznie większe. Transport całopojazdowy charakteryzuje się starannym pakowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem towarów, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia szkód i usterek. Omijanie pośrednich centrów dystrybucyjnych pozwala także zaoszczędzić czas potrzebny na sortowanie przesyłek, w którego trakcie również może dojść do uszkodzenia, a nawet zaginięcia paczek.

Transporty zawsze na czas

Spedycja całopojazdowa gwarantuje terminowe dostawy, ograniczając do absolutnego minimum ewentualne utrudnienia w trakcie wykonywania usługi przewozowej. Wszystko przez możliwość indywidualnego planowania trasy przejazdu – zwykle niemożliwego przy organizacji transportów łączonych. Wykonywane w ten sposób dostawy mogą być realizowane praktycznie bez jakichkolwiek przestojów. Znacznie łatwiejsze jest również sfinalizowanie transakcji – przyjęcie transportu oraz jego rozładunek. Dzięki temu, że czas dotarcia ładunku można oszacować z dużą precyzją, planowanie niezbędnych czynności logistycznych i magazynowych przez odbiorcę jest znacznie łatwiejsze.

Optymalizacja kosztów

Kolejną cechą, która wyróżnia przewozy całopojazdowe, jest opłacalność dla zleceniodawców. W sposób szczególny, ten rodzaj spedycji generuje spore oszczędności w przypadku podmiotów mających do przetransportowania ładunki o wielkich gabarytach. W wielu sytuacjach wynajem całej dostępnej powierzchni załadunkowej opłaca się znacznie bardziej niż wagowe i gabarytowe wyliczanie kosztów przewozu wspólnego. Dodatkową zaletą jest ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkiego rozjazdu formalności oraz kalkulacji. Dzięki temu Klient znacznie szybciej poznaje ostateczny koszt usługi przewozowej.

Możliwość swobodnego doboru pojazdów

Większość firm wykonujących transporty całopojazdowe dysponuje bogatą, zróżnicowaną flotą samochodów ciężarowych. Pozwala to w optymalny sposób dopasować niezbędne przestrzenie załadunkowe do gabarytu oraz wielkości ładunku. Dzięki temu zleceniodawca nie płaci za niewykorzystaną powierzchnię, a charakter usługi jest jeszcze precyzyjniej dopasowany do indywidualnych preferencji klienta.

Zalety transportu całopojazdowego

Jako sposób realizacji usługi przewozowej, transport całopojazdowy daje wiele licznych benefitów. Opisane powyżej korzyści, to tylko niektóre z zalet wynajmu całego samochodu ciężarowego na potrzeby jednego zleceniodawcy. W wielu przypadkach taka organizacja operacji opłaca się znacznie bardziej niż dzielenie powierzchni załadunkowej z innymi podmiotami. Do najważniejszych zalet tego rodzaju spedycji zaliczają się:

  • możliwość optymalizacji kosztów całej operacji logistycznej;
  • wynajęcie powierzchni załadunkowej na wyłączność, bez konieczności współdzielenia jej z innymi podmiotami;
  • dobór samochodu cezarowego w pełni przystosowanego do potrzeb Klienta;
  • mniej formalności, uproszczona kalkulacja kosztów usługi;
  • brak dodatkowych przestojów, przeładunków oraz sortowania przesyłek;
  • większe bezpieczeństwo przewożonego ładunku;
  • możliwość optymalnego zaplanowania trasy przejazdu;
  • usprawnienie i przyspieszenie całego procesu logistycznego;
  • łatwiejsze planowanie rozładunku u odbiorcy.

Popularność przewozów całopojazdowych

Spośród wielu dostępnych form spedycji krajowej i międzynarodowej, transport całopojazdowy cieszy się rosnącą popularnością zarówno w ujęciu krajowym, jak i międzynarodowym. Z tej formy realizacji dostaw od dawna korzystają przedsiębiorstwa działające w wielu dziedzinach przemysłu, jednak coraz więcej klientów indywidualnych również dostrzega potencjał takiej usługi. Wynajem całego samochodu może być bardzo pomocny np. przy organizacji międzynarodowej przeprowadzki domu, mieszkania lub firmy. Jako centrum spedycyjne z wieloletnim doświadczone jesteśmy w stanie zorganizować dla Państwa przewóz całopojazdowy z uwzględnieniem indywidualnych wymogów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Harbor Center Sp. z o.o.

ul. Hoża 86 lok.410    
00-682 Warszawa

KRS 0000701621
NIP 783-176-67-48 

Kontakt

Adres korespondencyjny
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa

KOM 793 630 633
MAIL biuro@harborcenter.eu