Transport chłodniczy międzynarodowy

Jednym z bardziej powszechnych rodzajów transportu specjalistycznego na trasach międzynarodowych z Polski jest przewóz chłodniczy. Wynika to z faktu, że nasz kraj jest dużym eksporterem żywności, więc znaczna część organizowanych spedycji zawiera świeże towary wymagające przechowywania w odpowiednio niskich temperaturach. Harbor Center specjalizuje się w tego typu zleceniach i możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Posiadamy odpowiednie koncesje na terenie całej Unii Europejskiej, a nasze ciężarówki - chłodnie dowożą artykuły spożywcze do Niemiec, Francji, Grecji, Anglii, Hiszpanii, Szwecji i nie tylko. Współpracę podejmujemy zarówno z polskimi firmami, jak i z podmiotami zagranicznymi, które sprzedają swoje wyroby na terenie naszego państwa.

 

KONTROLA I BEZPIECZEŃSTWO

W celu zagwarantowania naszym klientom usług na najwyższym poziomie wprowadziliśmy proces kontroli i bezpieczeństwa w międzynarodowym transporcie chłodniczym. Center FRESH to system, którego zadaniem jest utrzymanie najwyższej jakości obsługi przy zleceniach na przewóz świeżych ładunków. Gwarantuje on, że tranzyt artykułów spożywczych odbędzie się w odpowiednich warunkach, a produkty dojadą do celu w należytym stanie. Usługa dotyczy przesyłu owoców, warzyw, mięsa i wędlin, ryb, wyrobów mlecznych i innych artykułów szybko psujących się, które wymagają dedykowanej temperatury.

Posiadamy nowoczesną flotę ciężarówek - chłodni o różnej ładowności i realizujemy zlecenia na trasach międzynarodowych w zakresie transportu chłodniczego całopojazdowego, częściowego i drobnicowego. Rozwiązaniem preferowanym przez naszych klientów są spedycje dedykowane, w których zapełnienie całego auta pozwala im na szybką dostawę do celu, bez zbędnych postojów. Opcja ta może również być wykonana w wersji przesyłu ekspresowego. Z kolei usługa logistyki drobnicowej pozwala mniejszym klientom na wysłanie w zasadzie dowolnych ilości towaru bez ponoszenia zbędnych kosztów. Pojazdy są zapełniane wieloma różnymi zleceniami przez spedytora, który planuje trasę i kierunek jazdy w optymalny sposób. Nasze auta wyposażone są w najnowsze technologie, jak termografy i urządzenia GPS. Pozwalają one na bieżąco kontrolować stan ładunku i czy przestrzegane są odpowiednie wymogi termiczne, jak również miejsce znajdowania się samochodu na trasie. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy wszystko przebiega zgodnie z planem.

 

TRANZYT SPECJALNY

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej otwarcie granic spowodowało wiele zmian i otworzyło nowe możliwości wymiany zagranicznej. Wspólnota znacznie ułatwia prowadzenie transakcji i handlu swoim członkom, wprowadzając jednolite przepisy i regulacje, także w zakresie przewozu międzynarodowego. Transport chłodniczy musi spełnić wiele dodatkowych wymogów i norm, aby mieć gwarancję świeżości dostaw. Koordynatorzy muszą posiadać odpowiednie doświadczenie i wiedzę na temat organizacji takich tranzytów specjalnych.

Mogłoby się wydawać również, ze sam przejazd w granicach sojuszu przebiega bezproblemowo, nie jest to jednak takie proste. Każde Państwo ma swoje wewnętrzne prawa i zarządzenia, których należy przestrzegać, aby nie narazić się na opłacanie mandatów czy kar. Nieznajomość regulaminu drogowego w danym kraju może również narazić zlecenie na opóźnienie, co w przypadku ładunków spożywczych o krótkim terminie przydatności może mieć poważne konsekwencje. Dlatego tego typu zamówienia najlepiej powierzyć fachowcom z Harbor Center. Profesjonalni spedytorzy optymalnie zaplanują i dopilnują realizacji każdego transportu.

Harbor Center Sp. z o.o.

ul. Hoża 86 lok.410    
00-682 Warszawa

KRS 0000701621
NIP 783-176-67-48 

Kontakt

Adres korespondencyjny
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa

KOM 793 630 633
MAIL biuro@harborcenter.eu