Transport do Grecji

Po wejściu naszego kraju do Unii otworzyły się nowe możliwości wymiany handlowej, także w mniej oczywistych kierunkach niż najbliżsi sąsiedzi. Jednym z najczęściej wybieranych punktów docelowych w eksporcie pośród państw południowej Europy jest Grecja. Transport z Polski realizowany jest systematycznie, a wśród przewożonych na tej trasie towarów najczęściej można znaleźć artykuły spożywcze i żywy inwentarz, ważną rolę odgrywają także produkty chemiczne oraz tytoń. Polskie wyroby cieszą się wśród Greków dużym zainteresowaniem, ze względu na korzystny stosunek ich jakości do ceny.

Spośród szerokiej rynkowej oferty na transport do Grecji, naszą firmę wyróżnia kompleksowa i profesjonalna obsługa doświadczonych spedytorów oraz kierowców. Gwarancja wysokiej jakości wraz z ubezpieczeniem ładunku, a także szybkie i terminowe dostawy. Propozycja zostanie odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta.

W zakresie usług Harbor Center można znaleźć:

  • spedycję,
  • usługi logistyczne,
  • transport całopojazdowy,
  • transport częściowy,
  • transport drobnicowy,
  • transport dedykowany,
  • transport ponadnormatywny,
  • transport ekspresowy,
  • transport specjalny.

 

TRANSPORT CIĘŻAROWY DO GRECJI

Szczególnie popularnych rozwiązaniem, które preferują klienci, jest całopojazdowy transport na trasie Polska - Grecja. Jest to opcja, która pozwala na szybkie dowiezienie ładunku bezpośrednio do punktu docelowego, dlatego nasi kontrahenci często korzystają z tej opcji przy organizacji przewozów dedykowanych oraz ekspresowych. Nasza flota składa się z wielu typów pojazdów, o ładowności do 24 ton, co daje szerokie pole manewru pod względem doboru odpowiednio dużej ciężarówki do wielkości przesyłanego cargo.

Przy realizacji zleceń na transporty do Grecji bardzo dużą rolę odgrywają także tranzyty specjalne, jak chociażby przewóz artykułów świeżych, który wymaga użycia ciężarówek - chłodni. Usługa, którą prowadzimy w Harbor Center, nazywa się Center FRESH i spełnia ona wszelkie europejskie normy dotyczące właściwego przewozu owoców, warzyw oraz innych przetworów wymagających przechowywania w lodówkach. Posiadamy nowoczesne samochody, których wyposażenie pozwala na stałą i bezpośrednią kontrolę warunków panujących wewnątrz, do których dostęp ma także klient. Udostępniamy również dane dotyczące przebiegu trasy oraz miejsca aktualnej pozycji ładunku, dzięki zainstalowanym urządzeniom GPS. Współpracujący z nami usługobiorca ma pewność, że towar dojedzie do celu w odpowiednim stanie.

W transportach relacji Polska - Grecja mniejsi klienci często korzystają z rozwiązania spedycji częściowej i drobnicowej. Pozwala to na zebranie kilku zleceń na jedno auto, co daje znaczne oszczędności. Firma Harbor Center na bieżąco poszukuje partnerów do współpracy w ramach tego typu zleceń. Wiele mniejszych firm zajmujących się przewoźnictwem ma kłopot z zebraniem wystarczającej ilości dyspozycji, aby zapełnić auto.

Innym rodzajem przesyłek specjalnych są transporty ponadnormatywne do Grecji, które nie tylko wymagają specjalistycznej wiedzy ze strony koordynatora takiego zamówienia, ale także konieczne jest posiadanie stosownych koncesji międzynarodowych. Może się wydawać, że przewozy w granicach Unii są prostą sprawą, bo wiele przepisów zostało ujednoliconych, nie jest to jednak takie proste. Każdy z członków wspólnoty ma bardzo wiele własnych regulacji drogowych, których przestrzeganie jest konieczne, aby uniknąć kosztownych mandatów i kar. Doświadczony kierowca i profesjonalny spedytor, który zna języki i potrafi porozumieć się z lokalnymi służbami w Grecji, są niezbędni, żeby transport ponadgabarytowy z Polski bezproblemowo dotarł na czas.

 

Harbor Center Sp. z o.o.

ul. Hoża 86 lok.410    
00-682 Warszawa

KRS 0000701621
NIP 783-176-67-48 

Kontakt

Adres korespondencyjny
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa

KOM 793 630 633
MAIL biuro@harborcenter.eu