Transport ponadnormatywny

Przewóz ładunków o dużych gabarytach wymaga zarówno dużego doświadczenia, jak i niezbędnej wiedzy i sprzętu. Konieczne jest także indywidualne podejście do potrzeb klienta i odpowiednie pozwolenia. Przy planowaniu takich przewozów trzeba wziąć pod uwagę znacznie więcej czynników niż w przypadku konwencjonalnych spedycji. Harbor Center specjalizuje się w realizacji transportów ponadnormatywnych na terenie całej Unii Europejskiej. Przewozimy produkty ponadgabarytowe do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Anglii, krajów Beneluksu i nie tylko. Posiadamy niezbędne koncesje i doświadczonych kierowców, którzy potrafią bezpiecznie i terminowo przewieźć cargo o niestandardowym kształcie i wielkim gabarycie.

Oferujemy naszym klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne, wszystkie nasze ładunki są ubezpieczone a flota nowoczesna i wyposażona w najnowsze technologie. Dzięki wykorzystaniu urządzeń GPS, zamawiający może na bieżąco śledzić postępy na trasie i skontrolować, gdzie znajduje się towar. Spedytor, realizując transport ponadnormatywny, musi bardzo precyzyjnie przygotować plan przejazdu i zsynchronizować wiele elementów. Wziąć pod uwagę należy nie tylko przepisy wspólnotowe, ale także wewnętrzne regulacje w krajach, przez które biegnie trasa, aby uniknąć podnoszenia kosztów mandatów, czy zniwelować możliwość wystąpienia opóźnień. W wielu przypadkach konieczne jest zorganizowanie pilotażu, a także uzyskanie dodatkowych pozwoleń i uzgodnienie szczegółów ze służbami wewnętrznymi w danym państwie. Znajomość przepisów międzynarodowych jest niezbędna.

 

SPECYFIKA PRZEWOŻENIA DUŻYCH GABARYTÓW

Najczęściej przewożonymi elementami, które przekraczają normy wymiarowe i nie mieszczą się na standardowe naczepy TIR-ów 24 tonowych, są duże maszyny różnego typu np. kombajny, budowlane elementy konstrukcyjne, a także części składowe wiatraków. Do tego typu zleceń należy zakwalifikować wszystkie ładunki, które przekraczają jeden z następujących gabarytów wraz z pojazdem: szerokość ponad 2,5 m, długość większa niż 16,5 m, wysokość powyżej 4 m i masa przekraczająca 40 ton. Dlatego tak ważne przy organizacji transportu ponadnormatywnego jest użycie odpowiednio przystosowanej do wielkości cargo naczepy. Z kolei najtrudniejszym elementem prac jest ułożenie trasy i wybór optymalnych dróg z uwzględnieniem różnego rodzaju ograniczeń jak mosty czy zwężenia, a także utrudnienia związane z infrastrukturą. Trzeba określić, czy konieczna będzie eskorta policji czy wystarczy odpowiedni pilotaż. Spedytor jest także odpowiedzialny za kontakt z właściwymi służbami i uzyskanie odpowiednich zgód i dokumentów.

W trakcie samego przewozu często też występuje potrzeba zdemontowania jakichś elementów uniemożliwiających przejazd lub skontaktowanie się z władzami w danym państwie, dlatego transporty ponadnormatywne wymagają stałego nadzoru koordynatora na każdym etapie trasy. Konieczna jest także współpraca z doświadczonymi kierowcami, którzy nie tylko potrafią kierować pojazdami o tak znacznych rozmiarach, ale także zapewnią bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu i wiedzą, jak należy zachowywać się na drogach zagranicznych, przez które przemieszcza się konwój. Zdając się na Harbor Center — profesjonalną firmę, która ma wieloletnią praktykę w realizacji niestandardowych i specjalnych spedycji, ma się pewność, że dostawa przebiegnie bezproblemowo i dotrze na czas. Nasi fachowcy przygotują kompleksową obsługę logistyczną w konkurencyjnej cenie. Zapraszamy do składania zamówień.

Harbor Center Sp. z o.o.

ul. Hoża 86 lok.410    
00-682 Warszawa

KRS 0000701621
NIP 783-176-67-48 

Kontakt

Adres korespondencyjny
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa

KOM 793 630 633
MAIL biuro@harborcenter.eu